Cricket results and fixtures

RESULTS (Saturday, July 15) Home Counties Premier League Division Two (East): Welwyn Garden City 239-5 lost to Knebworth Park 243-7, Stevenage 239-9 bt North Mymms 91 all out. Saracens Herts League Division One: Harpenden 218-9 drew with Hitchin 145-8, Le

RESULTS (Saturday, July 15)

Home Counties Premier League

Division Two (East): Welwyn Garden City 239-5 lost to Knebworth Park 243-7, Stevenage 239-9 bt North Mymms 91 all out.

Saracens Herts League

Division One: Harpenden 218-9 drew with Hitchin 145-8, Letchworth 201-8 drew with Langleybury 114-8.

Division Two: Preston 159-8 lost to Broxbourne 162-1, Abbots Langley 215-7 lost to Knebworth Park II 216-4.

Most Read

Division Three: Stevenage II 311-8 drew with Eversholt 235-9, Letchworth II 258-6 drew with Botany Bay 231-7, Hertford II 243-6 lost to Datchworth 246-5.

Division Four: Clifton 260-6 drew with Bayford and Hertford 235-6, Ickleford 194 all out lost to Langleybury II 196-6.

Division Five: Knebworth Park III 174 all out lost to Old Owens 178-4, Baldock 109 all out lost to Hatfield Hyde 110-4.

Division Six: Preston II 244-9 bt Watton-at-Stone 202 all out, Letchworth III 176-9 lost to Kings Langley II 178-5, Parkfield and Headstone 277-8 drew with Hitchin II 146-8.

Division Seven: North Enfield II 158 all out lost to Graveley 159-2.

Division Eight: Northwood II 229-8 bt Weston 109 all out, Knebworth Park IV 144 all out bt Flamstead 123 all out.

Division Nine: Old Camdenians II 270-6 bt Stevenage III 202 all out, Allenburys 79 all out lost to Ickleford Cricketers 80-0, Sawbridgeworth III 166-9 tied with Datchworth II 166 all out.

Division 10: Harpenden Dolphins 82 all out lost to Knebworth Park V 83-0, Ickleford II 262-2 bt St Albans IV 185 all out, Chorleywood III 133 all out lost to Letchworth IV 135-4, Clifton II 176 all out lost to Bragbury 180-7, Boxmoor II 233-7 lost to Baldock II 234-6.

Division 12: Old Owens III 100 all out lost to Knebworth Park VI 103-3, Stevenage IV 181 all out lost to Old Camdenians III 182-5, Datchworth III 239-9 bt Met Police Bushey III 184 all out.

Division 13: Sawbridgeworth V 125 all out lost to Letchworth V 126-3.

(Sunday, July 16)

Broadview Windows

North Herts League

Division One: Baldock Town 164-6 bt Breachwood Green 81 all out, Great Gaddesden 153 all out lost to Offley and Stopsley 154-7, Holwell 174 all out bt Hatfield 126 all out, Houghton Town 124-3 bt Crawley Green Nomads 120 all out.

Division Two: Codicote 181-5 bt Graveley 177-8, Ickleford 189-6 lost to St Joseph's 224-7, Reed 217-6 lost to Weston 220-1, Rosslyn 173-9 lost to Datchworth 212-8.

FIXTURES (Saturday, July 22)

Home Counties Premier League

Division Two (East): Hertford v Stevenage, North Mymms v Knebworth Park.

Saracens Herts League

Division One: St Margaretsbury v Letchworth, Hitchin v St Albans.

Division Two: Preston v Flitwick, Knebworth Park II v Kings Langley.

Division Three: Stevenage II v Totteridge, Harpenden II v Letchworth II, Dunstable II v Datchworth.

Division Four: Clifton v Bushey, Ickleford v North Enfield.

Division Five: Baldock v West Herts II, St Albans West Indian v Knebworth Park III.

Division Six: Old Camdenians v Hitchin II, Letchworth III v Southgate Compton, Little B Sahibs v Preston II.

Division Seven: Graveley v Ware.

Division Eight: Knebworth Park IV v Weston.

Division Nine: Datchworth II v Allenburys, Old Owens II v Ickleford Cricketers, Waltham Cross Rosedale II v Stevenage III.

Division 10: Cockfosters III v Baldock II, Old Cholmeleians II v Ickleford II, Knebworth Park V v St Albans IV, Bragbury v Hatfield Hyde II, Chorleywood III v Clifton II, Northwood III v Letchworth IV.

Division 12: Hemel Hempstead V v Knebworth Park VI, Stevenage IV v Old Owens III, Old Camdenians III v Datchworth III.

(Sunday, July 23)

Broadview Windows

North Herts League

Division One: Baldock Town v Holwell, Crawley Green Nomads v Offley and Stopsley, Breachwood Green v Great Gaddesden, Hatfield v Therfield and Kelshall.

Division Two: Graveley v Cricketers, Rosslyn v Titanic, St Joseph's v Codicote, Weston v Ickleford.

Saracens Herts League Development Divisions

Group A: Stevenage v Abbots Langley, Welwyn Garden City v Letchworth.