Cricket results and fixtures

RESULTS (Saturday, July 22) Home Counties Premier League Division Two (East): Stevenage 315-5 drew with Hertford 179-3, Knebworth Park 198-7 lost to North Mymms 199-8. Saracens Herts League Division One: Hitchin 140-8 drew with St Albans 133-8, St Margare

RESULTS

(Saturday, July 22)

Home Counties

Premier League

Division Two (East): Stevenage 315-5 drew with Hertford 179-3, Knebworth Park 198-7 lost to North Mymms 199-8.

Saracens Herts League

Most Read

Division One: Hitchin 140-8 drew with St Albans 133-8, St Margaretsbury 261-6 drew with Letchworth 193-8.

Division Two: Kings Langley 244-5 drew wth Knebworth Park II 10-0 (R).

Division Three: Harpenden II 243-2 drew with Letchworth II 236-8, Steveage II 202-8 beat Totteridge 187 all out.

Division Four: Potton Town 200 all out lost to London Colney 203-7, Clifton 196-8 lost to Bushey 201-7, Ickleford 254-5 beat North Enfield 211 all out.

Division Five: Knebworth Park III 159 all out beat St Albans West Indians 135 all out, Baldock 81 all out lost to West Herts 82-2.

Division Six: Preston II 214-8 drew with Little B Sahibs 162-9, Old Camedenians 161 all out beat Hitchin II 151 all out, Letchworth III 117 all out lost to Southgate Compton 118-4.

Division Seven: Ware 190-5 lost to Graveley 191-4.

Division Eight: Weston 169-9 drew with Knebworth IV rain.

Division Nine: Allenburys 56-2 drew with Datchworth II rain, Stevenage III 212-8 beat Waltham Cross Rosedale 137 all out, Potton Town II 139-9 lost to Hatch End 140-6, Old Owens II 212-8 lost to Ickleford Cricketers 214-4.

Division 10: Knebworth Park V 145 all out lost to St Albans IV 148-8, Northwood III 227-7 drew with Letchworth IV 222-5, Baldock II 232-8 lost to Cockfosters III 235-5.

Division 12: Stevenage IV 194 all out drew with Old Owens III 173-8. Datchworth III 112 all out lost to Old Camdenians 113-4, Knebworth Park VI 134 all out lost to Hemel Hempstead V 135-3.

(Sunday, July 23)

Broadview Windows

North Herts League

Division One: Baldock Town 124 all out lost to Holwell 127-5, Crawley Green 209-4 beat Offley and Stopsley 206-6, Breachwood Green 182-9 lost to Great Gaddesden 291-9.

Division Two: Cricketers 226 all out beat Graveley 225-9, Rosslyn 134-9 lost to Titanic 175-9, St Josephs 168 all out lost to Codicote 172-1.

FIXTURES

(Saturday, July 29)

Home Counties

Premier League

Division Two (East): Hemel Hempstead v Knebworth Park, Stevenage v Sawbridgeworth.

Saracens Herts League

Division One: Luton Town and Indians v Hitchin, Letchworth v Northwood.

Division Two: Preston v Ampthill, Knebworth Park II v Reed.

Division Three: Letchworth II v Stevenage II, Datchworth v Wheathampstead.

Division Four: County Hall v Ickleford, Shenley Village v Clifton.

Division Five: Baldock v Luton Town and Indians II, Knebworth Park III v Holtwhites Trinibis.

Division Six: Hitchin II v Leverstock Green II, Old Albanian II v Letchworth III.

Division Seven: Graveley v Hoddesdon III.

Division Eight: Weston v Hemel Hempstead IV, Wheathampstead II v Knebworth Park IV.

Division Nine: Old Owens II v Datchworth II, Greenwood Park v Ickleford Cricketers, Stevenage III v North Mymms III.

Division 10: Boxmoor II v Bragbury, Luton Town and Indians III v Baldock II, Ickleford II v Parkfield and Headstone II, Knebworth Park V v Old Cholmeleians II, Clifton II v Northwood III, Abbots Langley III v Letchworth IV.

Division 12: Botany Bay III v Knebworth Park VI, Hemel Hempstead V v Stevenage IV, Datchworth III v Watton-at-Stone II.

Division 13: Hatfield Crusaders II v Letchworth V.

(Sunday, July 30)

Becker KO Cup

Quarter-final: Potters Bar v Stevenage.

Broadview Windows

North Herts League

Division One: Breachwood Green v Holwell, Great Gaddesden v Crawley Green Nomads, Luton and Houghton Town v Hatfield, Therfield and Kelshall v Baldock Town.

Division Two: Codicote v Weston, Cricketers v St Joseph's, Graveley v Titanic, Ickleford v Datchworth, Rosslyn v Reed.

Saracens Herts League Development Divisions

Group A: Langleybury v Stevenage, Watford v Letchworth.