STEVENAGE HALF MARATHON RESULTS IN FULL

PUBLISHED: 09:58 09 November 2006 | UPDATED: 11:11 06 May 2010

Fairlands Valley Spartans Beverley Harman and Elisa Dunbar

Fairlands Valley Spartans Beverley Harman and Elisa Dunbar

1 Tendai Chinhanhu Poole Runners 1:05:40; 2 David Mitchinson Newham & Essex Beagles 1:05:54; 3 Malachi Byansi Belgrave Harriers 1:10:13; 4 Louis Jones Newham & Essex Beagles 1:11:08; 5 Sam Pullan St Albans Striders 1:12:24; 6 Ivo Zigadlo Ealing  Southall

1 Tendai Chinhanhu Poole Runners 1:05:40; 2 David Mitchinson Newham & Essex Beagles 1:05:54; 3 Malachi Byansi Belgrave Harriers 1:10:13; 4 Louis Jones Newham & Essex Beagles 1:11:08; 5 Sam Pullan St Albans Striders 1:12:24; 6 Ivo Zigadlo Ealing Southall & Middlesex A.C. 1:12:48; 7 Grant Ramsay Barnet & District A.C. 1:13:56; 8 Jamal Mohamed Newham & Essex Beagles 1:13:58; 9 Daniel Clendon Thames Hare And Hounds 1:14:34; 10 David Miller Woodbridge Shufflers 1:14:40; 11 Brian Brackstone Bracknell A.C. 1:16:41; 12 John Renwick Serpentine Running Club 1:19:08; 13 Jane Kangara 1:19:35; 14 Chris Shepherd Woodford Green A.C. 1:20:10; 15 Kerry Mackay Shaftesbury Barnet Harriers 1:20:17; 16 Colin Braybrook St Albans Striders 1:20:53; 17 Keith Stockwell St Albans Striders 1:21:01; 18 Chris Penn St Albans Striders 1:21:02; 19 Darryl Carter Defra A.C. 1:21:06; 20 Simon Weston St Albans Striders 1:21:20; 21 Peter Northover North Herts Road Runners 1:21:31; 22 Jonathan Collins V.A.B. 1:21:31; 23 Andrew Richardson Huntingdon A.C. 1:21:39; 24 Justin Webb Garden City Runners 1:21:46; 25 Mark Knapp 1:21:52; 26 Laura Cowley Herts Phoenix A.C. 1:21:56; 27 Greg Penn Olney Runners 1:22:08; 28 Arthur Donnelly Hart Road Runners 1:22:22; 29 Keith Pritchard Riverside Runners 1:22:33; 30 Alfredo Verna Ely Runners 1:22:42; 31 Edward Blake St Albans Striders 1:22:46; 32 Glyn Loveday Ely Runners 1:22:48; 33 Simon Mace Garden City Runners 1:23:05; 34 Richard Harry St Albans Striders 1:23:11; 35 Darren Coleman V.A.B. 1:23:56; 36 Philip Moon 1:24:27; 37 Phil Redden Riverside Runners 1:24:41; 38 Anthony Hutchin Bishops Stortford Running Club 1:24:54; 39 Salim Sobieroj 1:25:36; 40 Robert Burgess Wootton Road Runners 1:25:37; 41 Chris Lazenby Wootton Road Runners 1:25:40; 42 Andrew Garrett Fairlands Valley Spartans 1:25:42; 43 Peter Metcalf BBC Running Club 1:25:44; 44 Tim Underhill V.A.B. 1:25:48; 45 Miles Bake 1:25:49; 46 Allan Harrison Wootton Road Runners 1:25:50; 47 Graham Moore 1:25:52; 48 Adrian Sherwood North Herts Road Runners 1:26:09; 49 Martin Wood Fairlands Valley Spartans 1:26:35; 50 Sean Bowen Garden City Runners 1:26:36; 51 Gary Trewartha 1:26:36; 52 Graham Blackburn Fairlands Valley Spartans 1:26:39; 53 John Tennant Harlow Running Club 1:26:46; 54 David Frampton North Herts Road Runners 1:27:03; 55 David Edwards Garden City Runners 1:27:14; 56 Jim Brown Fairlands Valley Spartans 1:27:18; 57 Eric Van Caster 1:27:47; 58 Iain Stemp 1:27:54; 59 Steve Allen Barnet & District A.C. 1:27:57; 60 Kenneth Mashego 1:28:16; 61 Michael Green Fairlands Valley Spartans 1:28:16; 62 David McRoy 1:28:32; 63 James Atkins Ampthill & Flitwick Flyers 1:28:33; 64 Gerry Steiert 1:28:34; 65 Richard Melvern Herts Phoenix A.C. 1:28:36; 66 Danny Digweed St Albans Striders 1:28:44; 67 Jerry Bryan Riverside Runners 1:28:46; 68 Steven Dear Fairlands Valley Spartans 1:28:59; 69 Ross Rainham 1:29:05; 70 Richard Thackeray North Herts Road Runners 1:29:06; 71 Peter Cross Belgrave Harriers 1:29:09; 72 Keith Cotter 1:29:11; 73 Allan Currell Garden City Runners 1:29:17; 74 Manuel Corriente St Albans Striders 1:29:23; 75 Patrick Gallagher Garden City Runners 1:29:29; 76 Penny Edwards Norwich Road Runners 1:29:30; 77 Andrew Tinker 1:29:38; 78 Liam Sheils Bishops Stortford Running Club 1:29:39; 79 Andrew Patterson Fairlands Valley Spartans 1:29:40; 80 Trevor Clements St Albans Striders 1:29:47; 81 Barry Osborne Garden City Runners 1:29:52; 82 Ivan Holroyd 1:29:59; 83 Clark Skerratt Biggleswade A.C. 1:30:05; 84 Adam Poole Cambridge and Coleridge A.C. 1:30:07; 85 Tim Pine Fairlands Valley Spartans 1:30:07; 86 Sharon Gannon Ware Joggers 1:30:17; 87 Liam Duffy Hart Road Runners 1:30:29; 88 Caroline Walsh Shaftesbury Barnet Harriers 1:30:36; 89 Stuart Mann Herts Phoenix A.C. 1:30:37; 90 James Foster 1:30:49; 91 Tim Evans 1:30:56; 92 Nicholas James Odyssey Runners 1:30:59; 93 Graham Preston Fairlands Valley Spartans 1:31:01; 94 David Heron Tring Running Club 1:31:05; 95 Tessa Jones City of Norwich A.C. 1:31:06; 96 Graham Hollowell Wootton Road Runners 1:31:09; 97 Hallam Smallpeice St Albans Striders 1:31:13; 98 Graham Stacey Road Runners Club 1:31:28; 99 Daniel Collins Saffron Striders 1:31:42.

100-199

100 John Hardy City of Norwich A.C. 1:31:42; 101 Johnny Spinks North Herts Road Runners 1:31:46; 102 Nick Davis Garden City Runners 1:31:49; 103 Stephen Gormley 1:31:53; 104 Benjamin Harris 1:31:54; 105 Norman Leslie North Herts Road Runners 1:31:55; 106 Peter Furness Hayes & Harlington R.R. 1:31:58; 107 Ian Fairlamb 1:32:09; 108 Dave Wallace 1:32:12; 109 Chris Smith 1:32:15; 110 Colin Rees Tring Herts 1:32:19; 111 James Weatherburn Bishops Stortford Running Club 1:32:24; 112 Mark Beasley Fairlands Valley Spartans 1:32:27; 113 Dave Stephenson Fairlands Valley Spartans 1:32:29; 114 Chis King Fairlands Valley Spartans 1:32:33; 115 John Owen Barnet & District A.C. 1:32:37; 116 Todd Gray Fairlands Valley Spartans 1:32:41; 117 Mark Crane 1:32:47; 118 Charlie Barker Ely Runners 1:32:48; 119 Paul Salisbury Herts Phoenix A.C. 1:32:50; 120 Steve Rivett Garden City Runners 1:32:52; 121 Jamie Laird Fairlands Valley Spartans 1:33:03; 122 Donald Papworth Fairlands Valley Spartans 1:33:05; 123 Mike North 1:33:09; 124 Matt Read 1:33:19; 125 Roger Biggs Fairlands Valley Spartans 1:33:20; 126 Gary Bruce Met Police A.A. 1:33:20; 127 Michael Humphris FVS TRI 1:33:22; 128 James Bunting 1:33:25; 129 Dan Barrett 1:33:28; 130 Fu Cheung Sandwell Valley R.C. 1:33:35; 131 Kevin Fox Ely Runners 1:33:40; 132 Andy Chatterton 1:33:45; 133 Tom Curran 1:33:51; 134 Susanne McGurk Bishops Stortford Running Club 1:33:56; 135 Clare Kerr Ware Joggers 1:33:57; 136 Mark Beagley Riverside Runners 1:34:13; 137 Chris Cook Eye Runners 1:34:16; 138 Toby McMahon Fairlands Valley Spartans 1:34:17; 139 Paul Barton 1:34:23; 140 Daniel Brand Dagenham 88 Runners 1:34:24; 141 John Rose FVS TRI 1:34:26; 142 Peter Winfield Bishops Stortford Running Club 1:34:45; 143 Daniel Power 1:34:46; 144 Ian Lawson Garden City Runners 1:34:54; 145 Paul Miller 1:34:54; 146 Trevor Steeples Civil Service Athletic Association 1:35:14; 147 Stephen Davenport 1:35:16; 148 Daniel Vaughan 1:35:18; 149 Simon Edye Norwich Road Runners 1:35:19; 150 Christopher Suckling FVS TRI 1:35:28; 151 Martin Mastny Revnice Czech Republic 1:35:29; 152 Robert White St Albans Striders 1:35:30; 153 Stephen Coward 1:35:33; 154 David Wellham 1:35:34; 155 Debbie Bryant Biggleswade A.C. 1:35:35; 156 Peter Cook 1:35:52; 157 Colin Hamlet Watford Harriers 1:35:57; 158 Chris Jaycock Hill Haters 1:35:59; 159 John Lewis 1:36:02; 160 Malcolm Smith 1:36:05; 161 Philip Honeywood 1:36:09; 162 Jim Miller Marshall Milton Keynes A.C. 1:36:16; 163 Patrick Moran Trent Park Running Club 1:36:18; 164 Simon Hassett 1:36:25; 165 Kevin White Eye Runners 1:36:32; 166 Mark Tinkler Bedford Harriers 1:36:34; 167 Hing Lau 1:36:38; 168 Michael Price Serpentine Running Club 1:36:40; 169 Michael Russell Ware Joggers 1:36:42; 170 Rory Davidson 1:36:44; 171 Anthony Cotton BRJ Huntingdon 1:36:45; 172 Mark Burkett 1:36:57; 173 Bob Wallace Watford Joggers 1:37:12; 174 Paula Downing 1:37:18; 175 Colin Jones Barking Road Runners Club 1:37:20; 176 Robbie Laughton FVS TRI 1:37:21; 177 David Howes 1:37:26; 178 Michael Kendrick 1:37:27; 179 Kevin Bates 1:37:27; 180 Shaun Mills Campus7 A.C. 1:37:29; 181 Scott Duncan 1:37:39; 182 Andrew Jordan 1:37:40; 183 Jerome Warrand 1:37:40; 184 Simeon Willis 1:37:43; 185 Garry Grey Garden City Runners 1:37:45; 186 Mark Hollis 1:37:53; 187 Adrian Boddy 1:37:57; 188 Kevin Farendon 1:37:58; 189 Christian Clegg 1:38:04; 190 David Beasley Herts Phoenix A.C. 1:38:07; 191 Andrea Mann Garden City Runners 1:38:08; 192 Kate Turner FVS TRI 1:38:10; 193 Kevin Mills 1:38:15; 194 Steve Williams Garden City Runners 1:38:18; 195 Gavin London 1:38:26; 196 Hywel Davies St Albans Striders 1:38:29; 197 Toby Garrett 1:38:34; 198 Aidan Fitzpatrick London Heathside 1:38:42; 199 Barry Chisholm Shaftesbury Barnet Harriers 1:38:49.

200-299

200 Graham Pugh Harlow Running Club 1:38:50; 201 Nick Mackay St Albans Striders 1:38:52; 202 David Herincx Bedford Harriers 1:38:54; 203 Peter Scrowther 1:38:57; 204 Nicholas Summers 1:39:02; 205 Mark Hatley Newmarket Cycling And Triathlon Club 1:39:06; 206 Nicola Froud Barnet & District A.C. 1:39:10; 207 Jacqueline Goldsmith Lytchett Manor Striders 1:39:15; 208 Alastair Yexley 1:39:20; 209 Alan Griffiths Wellingborough & District A.C. 1:39:26; 210 John Rumbold 1:39:28; 211 Stephen Winfield 1:39:44; 212 Yo Uchishiba 1:39:49; 213 Nigel Taylor 1:39:56; 214 David Beavan 1:39:57; 215 David Lyons 1:40:03; 216 Philip Gargin Team Moo Moo 1:40:08; 217 Barry Telling Lytchett Manor Striders 1:40:12; 218 Edward Mason 1:40:14; 219 Steven Mills 1:40:16; 220 Jean-Claude Domaingue 1:40:17; 221 Lars-Ake Lundkvist Pubs of Hitchin 1:40:19; 222 Graham Newman Odyssey Runners 1:40:19; 223 Robbie Craig Ampthill & Flitwick Flyers 1:40:30; 224 Peter Gates 1:40:31; 225 Anna Jönsson 1:40:35; 226 Marc Hewitson Garden City Runners 1:40:37; 227 Tom Weatherhead 1:40:41; 228 Thomas Papworth Odyssey Runners 1:40:43; 229 Victor Hutchins Rotherham Harriers 1:40:47; 230 Gerry McCabe Fairlands Valley Spartans 1:40:49; 231 Celia Pardoe Garden City Runners 1:40:49; 232 Steven Wall 1:40:50; 233 Jol Marshall 1:40:51; 234 Shirish Gandhi 1:40:56; 235 Andrew Golding 1:40:58; 236 Andy Cooper 1:40:59; 237 Steve Anstiss Loughton A.C. 1:41:03; 238 David Tyson Loughton A.C. 1:41:04; 239 Jeff Allen 1:41:07; 240 Mike Hawkins Larkfield A.C. 1:41:11; 241 Simon Antwi 1:41:13; 242 Simon Canetti 1:41:14; 243 Sarah Parfitt BBC Running Club 1:41:18; 244 Jeremy Pates 1:41:20; 245 C E Messenger North Herts Road Runners 1:41:26; 246 Richard Sherlock Windle Valley Runners 1:41:27; 247 John Godfrey 1:41:29; 248 Neil Ward North Herts Road Runners 1:41:32; 249 Frances Cooke March A.C. 1:41:34; 250 Maurice Hemingway Riverside Runners 1:41:38; 251 Wayne Aylott Garden City Runners 1:41:44; 252 Ross Mackenzie 1:41:52; 253 James Barton 1:41:55; 254 Bob Harding 1:41:59; 255 Adie Viljoen 1:42:07; 256 Andy Soar East London Runners 1:42:08; 257 Paul Giles Hill Haters 1:42:09; 258 Paul Pegler Treasury Running Club 1:42:11; 259 Chris Bozier 1:42:18; 260 Ian Smart 1:42:22; 261 John Wheatley 1:42:26; 262 Luke Bywaters 1:42:28; 263 Rhys Burford Ware Joggers 1:42:31; 264 Luke Jefferys 1:42:32; 265 Robert Shaw Fairlands Valley Spartans 1:42:34; 266 Alison Donaghy Tri-Fitness 1:42:35; 267 Peter Clegg 1:42:36; 268 Justin Roberts Garden City Runners 1:42:38; 269 Ben Ragless 1:42:42; 270 Stephanie Feeney 1:42:49; 271 Rona Hoyes 1:42:50; 272 Robert Gillan 1:42:55; 273 Shima Jafari Marshall Milton Keynes A.C. 1:42:58; 274 Amanda Brook Fairlands Valley Spartans 1:42:59; 275 Michael Price 1:43:00; 276 Andrew Jackson Serpentine Running Club 1:43:05; 277 A. Jack Brooks St Albans Striders 1:43:15; 278 Stefan Eilertsen 1:43:19; 279 Daniel Stack Dunstable Road Runners 1:43:23; 280 Phillip Hall 1:43:26; 281 Chris Leigh 1:43:33; 282 Shane Hann 1:43:34; 283 Helen Brunton Bishops Stortford Running Club 1:43:38; 284 Anne-Marie Wilkes St Albans Striders 1:43:56; 285 Steve Mayfield Odyssey Runners 1:43:57; 286 James Kell 1:44:05; 287 Rob Skelton 1:44:11; 288 Martin Murray 1:44:14; 289 Nick Abbey Huntingdon A.C. 1:44:22; 290 Kirsty Sewell 1:44:24; 291 Nicolas Dennilauler 1:44:24; 292 Stephen Green Fairlands Valley Spartans 1:44:25; 293 Roger Hardman Dulwich Park Runners 1:44:28; 294 Neil Mercer FVS TRI 1:44:29; 295 Simpson Finlay North Herts Road Runners 1:44:30; 296 Michael Lane 1:44:43; 297 Jon Warwick 1:44:44; 298 Ian Rodgers Bishops Stortford Running Club 1:44:46; 299 Grant Trewartha 1:44:50.

300-399

300 Stacey Carman 1:44:54; 301 Giedre Vabuolaite 1:45:08; 302 Nick Stone Ampthill & Flitwick Flyers 1:45:12; 303 John Melbourne Canterbury Harriers 1:45:13; 304 Jim Shipman Bishops Stortford Running Club 1:45:18; 305 Julia Fonnereau Bishops Stortford Running Club 1:45:20; 306 Janet Carter Woodford Green A.C. 1:45:25; 307 Valerie Kemp Biggleswade A.C. 1:45:42; 308 Tony Shortland FVS TRI 1:45:43; 309 Tim King 1:45:45; 310 Grahame Thomas Harlow Running Club 1:45:46; 311 Frank Moran Trent Park Running Club 1:45:49; 312 Deborah Hindmarch Marshall Milton Keynes A.C. 1:45:56; 313 Mark Powers 1:46:11; 314 Brian Taylor North Herts Road Runners 1:46:19; 315 David Moscrop Garden City Runners 1:46:20; 316 Fiona Sutherland Bishops Stortford Running Club 1:46:26; 317 Genevieve Helsby 1:46:35; 318 Darren Smith 1:46:35; 319 Alan Hynes 1:46:36; 320 Stephen Ruddell 1:46:37; 321 Wendy Kendall 1:46:40; 322 Frederique Lahache 1:46:42; 323 Stephen Burns 1:46:47; 324 Lysa Ralph North Herts Road Runners 1:46:48; 325 Graham Thomas 1:46:54; 326 John Davis Garden City Runners 1:46:56; 327 Peter Binks Bishops Stortford Running Club 1:46:59; 328 Trevor Mason 1:47:00; 329 Hannah Green 1:47:02; 330 Mark Sylvester Biggleswade A.C. 1:47:02; 331 Steve Woolcock 1:47:07; 332 Susie Brighton London Heathside 1:47:12; 333 Terry Avey Phoenix Athletic Club 1:47:13; 334 Ben Dean Bishops Stortford Running Club 1:47:15; 335 Kevin Altria 1:47:34; 336 Peter Stack Dunstable Road Runners 1:47:37; 337 Charles Taylor 1:47:47; 338 Tim Perman 1:47:48; 339 Sharon Nettleton 1:47:53; 340 Martyn Fisher Almost Athletes 1:48:00; 341 Darren Risley Bishops Stortford Running Club 1:48:04; 342 Paul Minikin 1:48:07; 343 Dave Onion Redhill Road Runners 1:48:09; 344 Tony Collier 1:48:12; 345 Caroline Skinner 1:48:17; 346 Jon Hunt North Herts Road Runners 1:48:18; 347 Jim Tulloch 1:48:20; 348 Tom De Val 1:48:24; 349 Kathryn Hall 1:48:30; 350 Peter Griffiths 1:48:32; 351 Seong Tae Jung 1:48:37; 352 1:48:41; 353 Anthony White Fairlands Valley Spartans 1:48:42; 354 Luke Saxton 1:48:42; 355 Gary Sear 1:48:52; 356 Sarah Richardson 1:48:58; 357 Keith Wilson 1:49:03; 358 Mandy Attree Stagglers 1:49:05; 359 Sarah Walters 1:49:07; 360 David Crowhen 1:49:09; 361 Sarah Russell Yaxley Runners 1:49:15; 362 Duncan Bensted Trent Park Running Club 1:49:17; 363 Simon Smith 1:49:19; 364 Steve Mayer Edmonton Running Club 1:49:21; 365 Dan Roberts 1:49:27; 366 Chris Newbitt Fairlands Valley Spartans 1:49:34; 367 Rachel Gooden 1:49:38; 368 John Butcher Ware Joggers 1:49:40; 369 Tracy Pez Fairlands Valley Spartans 1:49:42; 370 Linda Selby Harlow Running Club 1:49:50; 371 John Maguire 1:49:50; 372 Geoff New Shenley Striders 1:49:57; 373 Rosie Ingram Serpentine Running Club 1:49:58; 374 Mike Wright Eye Community Runners 1:50:00; 375 Paul Bowal North Herts Road Runners 1:50:05; 376 Anna Bourne Fairlands Valley Spartans 1:50:16; 377 Kevin Hann Redhill District Royal Mail R.C. 1:50:16; 378 Anthony Haymes Biggleswade A.C. 1:50:19; 379 Paul Batson Biggleswade A.C. 1:50:20; 380 John Mortimer 1:50:23; 381 Gill Chambers 1:50:24; 382 Malc Cary 1:50:26; 383 James Youngman 1:50:28; 384 Margaret Kelly 1:50:29; 385 Robert Humphreys 1:50:30; 386 Olivier Guillemant 1:50:37; 387 Amanda Dyhrberg 1:50:37; 388 Tony Barnwell British Airways 1:50:38; 389 Rupert Slack 1:50:39; 390 Sean Butler 1:50:45; 391 Alex von Keitz 1:50:46; 392 John D'Souza Serpentine Running Club 1:50:52; 393 Joanne Matthews Garden City Runners 1:50:55; 394 Beky Hughes Chiltern Harriers 1:51:05; 395 Selvan Naicker Fairlands Valley Spartans 1:51:10; 396 Jonathan Hicket 1:51:15; 397 R Coombs East London Runners 1:51:17; 398 Joan Nevin 1:51:18; 399 Mark Freeman Fairlands Valley Spartans 1:51:20.

400-499

400 Paul Godfrey 1:51:32; 401 Steve Fisher 1:51:41; 402 Robert Wallis 1:51:44; 403 Chris Hewertson London Heathside 1:51:47; 404 Terence Gawtrey 1:51:49; 405 Jonathan Squires 1:51:53; 406 Andrew Sheridan Fairlands Valley Spartans 1:52:02; 407 Simon Kirbyshire Barleycorn Runners 1:52:08; 408 Christina Meade 1:52:10; 409 Phil Spalton Oxted Runners 1:52:20; 410 Alan Howie Ramsey Road Runners 1:52:20; 411 Mike Stokes 1:52:32; 412 Paul Brooks Luton A.C. 1:52:35; 413 Erik Boielle 1:52:37; 414 Tony Lack Ramsey Road Runners 1:52:48; 415 David Wilson 1:52:50; 416 Graeme Stewart 1:53:00; 417 Kathleen Panel 1:53:19; 418 Derek Seymour Harlow Running Club 1:53:20; 419 Chris Winnard 1:53:22; 420 Darren Ling Fairlands Valley Spartans 1:53:22; 421 Jane Foster St Albans Striders 1:53:26; 422 Tim Williams 1:53:30; 423 Sarah Easingwood-Wilson 1:53:35; 424 David Gourlay 1:53:39; 425 Nick Elliott 1:53:48; 426 Melanie Angel David Lloyd Pacers 1:53:51; 427 Adrian Dudley Garden City Runners 1:53:54; 428 Barry Haws 1:53:56; 429 David Foster 1:54:03; 430 Jose Garcia 1:54:03; 431 John Fogarty Garden City Runners 1:54:06; 432 Sandra Buckton London Heathside 1:54:07; 433 Eleanor Cowan Bishops Stortford Running Club 1:54:09; 434 Anna Scarth Tring Running Club 1:54:09; 435 Nicholas Wells 1:54:21; 436 Ronald Freeman 1:54:25; 437 Alison Cooper Bedford Harriers 1:54:26; 438 Sarah Thiollet 1:54:27; 439 Elaine Cook 1:54:29; 440 Stuart Reynolds 1:54:31; 441 Emma Webster Odyssey Runners 1:54:32; 442 James Thake 1:54:39; 443 Anne Ramsden Ware Joggers 1:54:41; 444 Brian Cherry 1:54:45; 445 Kim Pollard 1:54:50; 446 Michael Connell Fairlands Valley Spartans 1:54:51; 447 Neil Smallwood 1:54:51; 448 Andy Wells 1:54:53; 449 David James 1:54:53; 450 Libby Latter 1:54:56; 451 Chantelle Howe 1:55:05; 452 Stephen Fairfield 1:55:08; 453 Steve Elder 1:55:09; 454 Alan Winter 1:55:16; 455 Mark Skene 1:55:21; 456 Russell Lewis 1:55:22; 457 Linda Daniel Striders of Croydon 1:55:24; 458 Kevan Conlon 1:55:28; 459 James Pache 1:55:37; 460 Victoria McCarthy Fairlands Valley Spartans 1:55:38; 461 Simon Godley 1:55:44; 462 David Saunders 1:55:51; 463 Roger Allen 1:55:54; 464 Lee Hemming 1:55:58; 465 Dennis Draper Garden City Runners 1:56:03; 466 Danny Child Fairlands Valley Spartans 1:56:03; 467 Tina Jones Garden City Runners 1:56:09; 468 Dan Masters 1:56:15; 469 Christine Hardman Dulwich Park Runners 1:56:15; 470 Steve Ryan 1:56:20; 471 Sharron Toms Yaxley Runners 1:56:21; 472 Andrea Dawson 1:56:23; 473 Christopher Morgan 1:56:28; 474 Jason Levy 1:56:30; 475 Douglas Yexley www.ironmen.co.uk 1:56:36; 476 Paul Berlyn 1:56:52; 477 William Crone North Herts Road Runners 1:56:56; 478 Greg Gerard 1:56:57; 479 David Smith Fairlands Valley Spartans 1:57:07; 480 Brian Skinner Hayes & Harlington R.R. 1:57:11; 481 Sharan Rider Broxbourne Runners 1:57:13; 482 Peter Houlder 1:57:20; 483 Mick & Phil Curry Road Runners Club 1:57:21; 484 Colin Doak Ely Runners 1:57:26; 485 Mike Russell Yaxley Runners 1:57:28; 486 John Worthington 1:57:32; 487 Stephen Gillam 1:57:35; 488 Rachel Hickey 1:57:39; 489 Simon Baker 1:57:48; 490 Martin Elliott 1:57:53; 491 Peter Martin-Flaven 1:58:02; 492 Jeff Adams 1:58:05; 493 James Kessler 1:58:07; 494 Paul Davis 1:58:10; 495 Pete Thornton 1:58:18; 496 Kate Halliwell 1:58:23; 497 Mike Eglington 1:58:28; 498 Peter Needham 1:58:33; 499 Dave Freeman 1:58:39.

500-599

500 Robert Marshall 1:58:45; 501 Faye Jowett 1:58:45; 502 Graham Morris 1:58:56; 503 Julian Lane Shenley Striders 1:59:02; 504 Clive Richardson 1:59:13; 505 Jenny De-Vall 1:59:15; 506 Robert Cooper 1:59:15; 507 Elizabeth Daniel 1:59:15; 508 Kevin Wilkinson Compton Harriers 1:59:27; 509 Monica Franceschini 1:59:34; 510 Samantha Wilson Reading Road Runners 1:59:39; 511 Jane Nicholls Broxbourne Runners 1:59:39; 512 Vicky Berry Royston Runners 1:59:40; 513 Seamus Cusack 1:59:40; 514 Clover Slack 1:59:42; 515 Mark Woodcock 1:59:43; 516 Ian Pritchard 1:59:45; 517 Sam Brown BRJ Huntingdon 1:59:47; 518 Sue Yendley BRJ Huntingdon 1:59:47; 519 Stuart McKenzie 1:59:49; 520 Graham Bowles 1:59:50; 521 Lorraine Pichelski Edmonton Running Club 2:00:06; 522 Alan Howes 2:00:10; 523 Sara O'Callaghan Fairlands Valley Spartans 2:00:11; 524 Greg Neal Watford Harriers 2:00:13; 525 Paul Haynes Royston Runners 2:00:17; 526 Pauline Edmunds Edmonton Running Club 2:00:17; 527 Gary Fiddes Hayes & Harlington R.R. 2:00:20; 528 Garry Hogan 2:00:21; 529 Vasso Vassiliou Edmonton Running Club 2:00:23; 530 Ivan Boldin-Day 2:00:31; 531 Clare Allen 2:00:41; 532 Yut Chung Steve Kong 2:00:46; 533 Tony Davies 2:00:54; 534 Martin Webb St Albans Striders 2:00:56; 535 John Horgan 100 Marathon Club 2:01:05; 536 Andrew Porter 2:01:10; 537 Chris Worton 2:01:14; 538 Nicola Harte 2:01:16; 539 Catherine Marsden-Jones North Herts Road Runners 2:01:18; 540 Julia Cooke Simmons Wellingborough & District A.C. 2:01:20; 541 Graham Bayes Wellingborough & District A.C. 2:01:20; 542 Marie-Claire Ahnien Edmonton Running Club 2:01:25; 543 Sanjay Malam Edmonton Running Club 2:01:25; 544 Darren Lomax 2:01:30; 545 Terry Lowson 2:01:35; 546 Timothy Williams Edmonton Running Club 2:01:36; 547 David Jones 2:01:48; 548 Lorraine Popham Marlborough Running Club 2:01:50; 549 Lorraine Evans Bishops Stortford Running Club 2:01:55; 550 David Price 2:01:57; 551 Steve Turk Deal Tri 2:01:58; 552 Chris Seeney Stratford-Upon-Avon A.C. 2:02:01; 553 Marcus Fearon 2:02:13; 554 Pamela Duncan 2:02:15; 555 Malcolm Stewart 2:02:22; 556 Nicolina Coppolaro 2:02:26; 557 Simon Eden 2:02:52; 558 Michael O'Brien 2:02:55; 559 2:02:58; 560 Matthew Gunning 2:03:00; 561 Matt Carter 2:03:06; 562 Claire Crutchley Fairlands Valley Spartans 2:03:16; 563 Steve Scott 2:03:38; 564 Chris Snell 2:03:42; 565 Yusuf Erol 2:03:58; 566 Vivienne Law Bishops Stortford Running Club 2:04:04; 567 Penny Grubb Edmonton Running Club 2:04:08; 568 Nick Drake 2:04:13; 569 Jill Trewartha 2:04:34; 570 S Miller 2:04:37; 571 Glen Matthews 2:04:42; 572 Stephen Lawson Havering 90 Joggers 2:04:43; 573 John Wakefield 2:04:52; 574 David Fathers 2:04:54; 575 Stephanie Mayfield Odyssey Runners 2:04:54; 576 Ben Young 2:05:13; 577 Steve Blackwell 2:05:14; 578 Michael Gilbert 2:05:15; 579 Matthew Perrin Canterbury Harriers 2:05:20; 580 Robert Donovan Peel Road Runners 2:05:44; 581 Ben Snowden Fairlands Valley Spartans 2:05:48; 582 Les Butler 2:05:55; 583 Eleanor Draper Garden City Runners 2:06:29; 584 Dave Manze Edmonton Running Club 2:06:35; 585 Sean Reid 2:06:47; 586 Michael Rose 2:06:52; 587 Siobhan Davis 2:07:06; 588 Lawrence Bone 2:07:14; 589 Richard Whiting Herts Phoenix A.C. 2:07:19; 590 Colin Fernandes Edmonton Running Club 2:07:36; 591 Laura Creask 2:07:38; 592 Paul O'Gorman 2:07:38; 593 Ian Sparks 2:07:42; 594 Steve Pinhorn 2:07:43; 595 Helen Durance St Albans Striders 2:07:48; 596 Colin Naman Ware Joggers 2:08:12; 597 Richard Leigh 2:08:16; 598 Adam Heather 2:08:16; 599 Matthew Timmis 2:08:18.

600-698

600 Joe Mellen 2:08:20; 601 James Smith 2:08:38; 602 Yvonne Meaney 2:08:44; 603 Dave Chandler 2:08:53; 604 Thomas Bailey Alchester Running Club 2:08:57; 605 John Dodd 2:09:07; 606 Francis Tomlinson 2:09:10; 607 Alison Suckling Fairlands Valley Spartans 2:09:19; 608 Doug Hall Fairlands Valley Spartans 2:09:25; 609 Maurice Bassiri 2:09:41; 610 Shaun Rowland 2:09:46; 611 Giovanni Presti 2:09:47; 612 Ashley Watt 2:09:50; 613 George Race Garden City Runners 2:09:50; 614 Dennie Sporton 2:10:06; 615 Katrina Skinner 2:10:12; 616 Richeard Howe 2:10:19; 617 Roberto Dina 2:10:31; 618 Mal Smith 2:10:35; 619 Sue Hamblin Barnet & District A.C. 2:11:00; 620 Deborah Tiernan Edmonton Running Club 2:11:05; 621 Gillian Holmes Thorney Running Club 2:11:13; 622 Michelle Smith 2:11:15; 623 Zanthe Stoddart 2:11:15; 624 Nicholas Monk Fairlands Valley Spartans 2:11:19; 625 Tracy Stiles 2:11:28; 626 Stefan Wackett 2:11:30; 627 Wesley Williamson 2:11:34; 628 Justine Richmond 2:11:48; 629 Judith Manser 2:11:50; 630 Sarah Welsh 2:12:00; 631 Sandra Butler Ramsey Road Runners 2:12:02; 632 Nusi Pedro BBC Running Club 2:12:15; 633 Stephen Eaton 2:12:23; 634 Leon Goldsack Veterans A.C. 2:12:27; 635 Tim Davis 2:12:33; 636 Lyn Davis 2:12:35; 637 Sian Weavers 2:12:42; 638 Ilga Nielsen 2:12:53; 639 Faez Golestaneh 2:12:55; 640 Anthony Toates 2:13:09; 641 James Rush 2:13:10; 642 Christine Kemp 2:13:11; 643 Tony Lambrou Edmonton Running Club 2:13:26; 644 Tracy Plumpton 2:13:32; 645 Paula Naman Ware Joggers 2:13:51; 646 Don Tozer 2:14:00; 647 Tumi Tsepetsi 2:14:05; 648 Ken Jones 2:14:34; 649 Seyed Ghazi-Nouri 2:14:37; 650 Sedi Bassiri 2:14:37; 651 Alan Dommersnes 2:15:01; 652 Catherine Crute 2:15:01; 653 Robert Bishop 2:16:34; 654 Dominic Lavelle 2:16:40; 655 Sonali Bricola East End Road Runners 2:16:40; 656 Claire Bartleet 2:16:45; 657 Beverley Harlow Fairlands Valley Spartans 2:17:02; 658 Elisa Dunbar Fairlands Valley Spartans 2:17:02; 659 Shena Lancaster Garden City Runners 2:17:29; 660 Louise Dean Barleycorn Runners 2:17:46; 661 Darren Bennett Odyssey Runners 2:18:31; 662 Peter Watson 2:18:41; 663 Sharon Freeman 2:19:01; 664 David McGurk Bishops Stortford Running Club 2:19:36; 665 Alison Clarke Royston Runners 2:19:38; 666 Kate Pratt Royston Runners 2:19:41; 667 John Nevin 2:20:41; 668 Isabel Green Fairlands Valley Spartans 2:21:21; 669 Tanya Veingard 2:21:24; 670 Kathy Osborne 2:21:46; 671 David Gosnell Fairlands Valley Spartans 2:21:53; 672 Jasvinder Badh 2:22:37; 673 John Norris Road Runners Club 2:22:39; 674 Justin Jewitt 2:22:57; 675 Steve Hodge 2:22:57; 676 Raymond Gumble 2:23:01; 677 Margaret Geary 2:23:01; 678 Ros McLellan 2:23:05; 679 Violeta Pacaitiene 2:23:25; 680 Caroline Hamlett Wootton Road Runners 2:23:42; 681 Thirza Quinn 2:23:45; 682 John Quinn Orion Harriers 2:23:45; 683 Katrina Gica 2:24:52; 684 Nigel Wyatt Harlow Running Club 2:25:01; 685 Josephine Golding 2:26:03; 686 Laura Rush 2:26:23; 687 Ian Collier Fairlands Valley Spartans 2:28:04; 688 Adrienne Michael-Ives 2:28:04; 689 Martin Jaques 2:28:55; 690 Lister Wilson Royston Runners 2:31:00; 691 Carol Sherriff 2:34:21; 692 Brenda Smith 2:34:57; 693 John Byrne Holme Pierpont 2:35:54; 694 Hilary Davies 2:37:54; 695 Lucy Cusack 2:42:57; 696 Raymond Hoyle Watford Harriers 2:43:48; 697 Amanda Williams 2:44:59; 698 Tumi Mashego 2:46:11

Most Read

Most Read

Latest from the The Comet

Hot Jobs

Show Job Lists